Szczepienia przeciw COVID-19 dla obywateli Ukrainy

2022-02-28

Od 25 lutego 2022 roku istnieje możliwość szczepienia obywateli Ukrainy w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Jakie dokumenty są potrzebne

Aby móc skorzystać ze szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień musisz posiadać dokument potwierdzający Twoją tożsamość – dowód osobisty, paszport lub tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca – TZTC. Pamiętaj, aby w miarę możliwości za każdym razem posługiwać się tym samym dokumentem, który powinieneś zabrać ze sobą również na szczepienie.

Wystawienie skierowania przez lekarza

Lekarz ma prawo i powinien wystawić skierowanie na szczepienie za pośrednictwem aplikacji gabinet.gov.pl. Wystawiając skierowanie, w polu „dane pacjenta” powinien wybrać „Inny identyfikator” (zamiast „Numer PESEL”) i wprowadzić numer dokumentu tożsamości, jakim posługuje się uprawniony obcokrajowiec. Najlepiej, żeby był to numer paszportu lub zagraniczny dowód osobisty lub numer TZTC.

Wystawione skierowanie przez lekarza – jak zarejestrować się na szczepienie

Jeśli masz już wystawione przez lekarza skierowanie na szczepienie, musisz zarejestrować się na konkretny termin. Możesz to zrobić:

-za pośrednictwem infolinii 989,

-bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień, który jest dla Ciebie dogodny

- w naszym Ośrodku Zdrowia osobiście lub telefonicznie na numer 18 546 11 09 lub 18 265 93 98 

W trakcie rejestracji pamiętaj, aby podać numer dokumentu, który widnieje na Twoim e-skierowaniu.

Szczepienie przeciw COVID-19

Pamiętaj, aby na szczepienie zabrać ze sobą dokument tożsamości, który był podstawą wydania skierowania.

W punkcie szczepień będziesz musiał wypełnić krótki kwestionariusz wstępnego wywiadu. Formularz w języku ukraińskim jest dostępny w linkach poniżej oraz w placówce.

Formularz dla osób pełnoletnich: kwestionariusz - dorośli

Formularz dla dzieci: kwestionariusz - dzieci 

Wszelkie informacje oraz formularze znajdują się również na stronie internetowej: Materiały informacyjne dla szpitali i pacjentów dotyczące szczepień przeciwko COVID-19 - Szczepienie przeciwko COVID-19 - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

 

WAŻNE!

Szczepienia przeciwko COVID-19 dla obcokrajowców przebywających w Polsce legalnie wykonywane są bezpłatnie.